Kaicho

 
Kaicho Tadashi Nakamura Twórca Seido Karate

Kaicho Tadashi Nakamura jest prezydentem i twórcą World Seido Karate Organization. Jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego 9 Dan. Jego doświadczenie to ponad 50 lat praktyki i nauczania sztuk walki. Jest także ekspertem w sztukach walki bronią. 

 

 

Swoją drogę karate rozpoczął mając 11 lat w 1953 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał w stylu Goju pod kierownictwem Sensei Kei Miyagi - syna założyciela tego stylu. W 1956 roku Nakamura rozpoczął treningi u Masutatsu Oyamy, który to założył system Kyokushin. W 1959 roku uzyskał stopień mistrzowski 1 Dan, jako najmłodszy w historii w Japonii. W 1961 roku mając lat 19, Nakamura zdobył pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Karate w Japonii. Rok później został bohaterem narodowym nokautując mistrza Thai Boxingu w meczu, który miał wykazać który kraj ma skuteczniejszą sztukę walki.

Tadashi Nakamura pracował także jako instruktor karate w bazie wojskowej USA - Camp Zama w latach 1961 - 1965. Gdy uzyskał stopień mistrzowski 7 Dan, został głównym instruktorem w Centralnym Honbu w Tokio. W 1966 roku z osobistego wyboru Sosai Oyamy, Tadashi Nakamura wyjechał do USA z zadaniem utworzenia Kyokushin Karate. Po przeprowadzce do Nowego Jorku Tadashi nakamura założył małe Dojo w dzielnicy Brooklyn. W 1971 roku powołał North American Kyokushin Karate.

 

 

W 1976 roku zrezygnował z członkostwa w Kyokushin Karate i założył World Seido Karate Organization - organizację, w której uczy swojej filozofii oraz drogi karate.

 

"Zakładając Seido Karate, moim celem było pokazanie tego, co według mnie, jest prawdziwą esencją, sednem prawdziwego karate-do: jednoczesne trenowanie ciała, umysłu i ducha dla wykorzystania pełni potencjału człowieka." "Moim celem było postępowanie ścieżką prawdomówności bez wstydu przed innymi ludźmi. Żeby to osiągnąć musieliśmy mieć taką organizację, gdzie uczciwi i tak samo myślący ludzie mogliby iść razem wzdłuż właściwej ścieżki, pomagając sobie nawzajem. W ten sposób w czerwcu 1976 roku, pośród wieżowców Manhattanu narodziło się Seido Juku."

 

 

Kaicho Nakamura i Shihan Oliver Pokazy Seido w Medison Square Garden, Nowy Jork 1977


Kaicho Nakamura ( białe kimono ) i Soshu Sigeru Oyama ( czarne kimono ) podczas pokazów karate.

Pokaz łamania kamieni przez Kaicho Sakura Matsuri - Nowy Jork 2010