Zgrupowanie z Shuseki Shihan Eli Bitran

W dniach 28-29 września 2013 roku w Wadowicach odbyło się zgrupowanie szkoleniowe Seido Karate. Treningi prowadził Shuseki Shihan Eli Bitran 7 Dan z Izraela. Asystował mu Sensei Hagai Bitran 4 Dan.


Przywitanie naszych gości.

W zgrupowaniu wzięli udział także członkowie naszego Dojo: sensei Rafał, Elżbieta Skawska oraz Piotr Zemlik.

 

Na początek rozgrzewka. Pady, rozciągania i ćwiczenia ogólnokondycyjne. Potem elementy kihon. Shuseki Shihan Eli wszystko dokładnie objaśniał i demonstrował. 

Zgrupowanie było podzielone na bloki tematyczne. Techniki podstawowe, kihon kumite, kata, samoobrona. Wszystko od prostych kombinacji, do coraz bardziej zaawansowanych. dzięki temu zarówno adepci z wysokimi stopniami Kyu, jak i ci początkujący mogli szybko uczyć się nowych rozwiązań i interpretacji.

Elementy walk, różnego rodzaju kombinacje  i ich interpretacje, to blok, który wypełnił najwięcej czasu. Zgrupowania mają to do siebie, że często ćwiczy się z partnerami z innych ośrodków Seido. Dzięki temu ćwiczymy z partnerem, z którym nie ćwiczy się na codzień. Nie zna sie jego nawyków. A to, przy treningu samoobrony, ma szczególne znaczenie.

Kolejny blok to Kata. Po przećwiczeniu poszczególnych kata przyszedł czas na ich prezentacje. Uczestnicy podzieleni na grupy względem stopni, wychodzili na środek i prezentowali wybrane kata. Na początek grupa Sensei, potem Senpai i poszczególne Kyu.

Na koniec samoobrona. Różne, ciekawe rozwiązania i sposoby ich zastosowań. 

Na zakończenie zgrupowania wręczyliśmy okolicznościowe upominki Shuseki Shihan Eliemu oraz Sensei Hagai. dzięki takim zgrupowaniom nawiązujemy nowe przyjaźnie. Uczymy się od instruktorów Seido z całego świata. Dziękujemy Jun Shihanowi Bogdanowi Czapli, prezesowi Polskiej Federacji Seido Karate za zorganizowanie tego znakomitego zgrupowania szkoleniowego!


Uczestnicy zgrupowania z Shuseki Shihan Eli Bitran oraz z Jun Shihan Bogdanem Czapla


Kizuna - przyjaźń. Seido to międzynarodowa rodzina! Osu!

powrót do listy aktualności