Zgrupowanie z Shuseki Shihan Christopher Caile


Uczestnicy zgrupowania

W dniach od 21 do 23 Maja 2010 roku odbyło się w Wadowicach zgrupowanie szkoleniowe Seido Karate. Jak zawsze podczas takich zgrupowań naszymi szkoleniowcami są instruktorzy z Centralnego Honbu w Nowym Jorku. Tym razem zgrupowanie poprowadził Shuseki Shihan Christopher Caile 7 Dan. Człowiek, który jest ekspertem w dziedzinie interpretacji Kata (Bunkai) oraz w samoobronie. Te właśnie dwa zagadnienia były głównym tematem zgrupowania. Shuseki Shihan Chris bardzo interesująco opowiadał o historii Japonii oraz o formach ruchowych (Kata). Każdy aspekt techniczny tłumaczył w taki sposób aby nie było żadnych wątpliwości co do zastosowania.

Kata wyrabiają nie tylko technikę ale także ducha. Jest to idealna forma szkolenia koncentracji oraz koordynacji ruchowej.

Zaawansowane techniki samoobrony, kombinacje rzutów, dźwigni, duszeń itp. to zagadnienia wysoce interesujące.

Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem Shuseki Shihan Chrisa. Podczas zgrupowania Shihan uczył, że prawdziwe Karate to nie tylko walkJeżeli tak jest, to takie Karate sprowadza się tylko do kilku technik. Karate to wiele więcej. To filozofia, etyka, moralność, honor to styl życia. Wtedy Karate staje się Karate-Do; drogą. Takie Karate jest bogate nie tylko fizycznie ale także duchowo, mentalnie. To bogactwo technik i ich zastosowań w każdej sytuacji. Cieszymy się, że możemy być częścią właśnie takiego Karate, jakim jest Seido.

Osu!


Członkowie Shiro Sagi Dojo razem z Shihan Chrisem

powrót do listy aktualności