Zgrupowanie szkoleniowe z Nidaime Akira Nakamura

W dniach od 18 do 20 listopada 2011 roku w Wadowicach odbyło się zgrupowanie Seido Karate.
Prowadzącym był V-ce prezes Światowej Organizacji Seido Karate, Nidaime Akira Nakamura.
W zgrupowaniu wzięło udział ponad 100 osób ze wszystkich Seido ośrodków w kraju.


Członkowie naszego ośrodka również brali w nim udział. Byli to: Szymska Kinga, Karol Kudłacz, Janusz Kudłacz oraz Sensei Rafał Czapla.

Zgrupowanie podzielone było na kilka bloków tematycznych: treningi techniczne, kondycyjno - siłowe, elementy walki oraz kumite i najistotniejsza część - egzaminy na stopnie Kyu oraz stopnie mistrzowskie Dan.


Sensei Rafał asystował Nidaime podczas całego zgrupowania.


Karol w trakcie Yonju Go Do Kiba Dachi.

Część kondycyjno - siłowa była ciekawym treningiem. Zawsze warto jest poznać inny sposób prowadzenia takiego treningu, poznać nowe ćwiczenia. W połączeniu z treningiem na tarczach, nie wiadomo kiedy, czas bardzo szybko mijał.


Nidaime bacznie obserwował każdego i w razie potrzeby, poprawiał błędy.

Trening kumite był dużym wyzwaniem. Co innego ćwiczyć z kimś kogo się zna, a co innego walczyć z koleżanką lub kolegą z zupełnie innego ośrodka.

 

To, co odróżnia nas od innych styli karate, to medytacja oraz filozofia, która w Seido jest żywa. Nie jest to pusty slogan ale coś, co praktykuje się naprawdę w Dojo na całym Świecie. Podczas tego zgrupowania również poświęciliśmy czas na medytację by pozbyć się negatywnych emocji, myśli. By wyciszyć umysł i skupić się na treningach. By wynieść ze zgrupowania jak najwięcej. Seido trenuje nie tylko ciało ale też ducha i umysł. Poprzez trening dążymy do bycia lepszymi ludźmi tak w Dojo, jak i w życiu codziennym. Po medytacji Nidaime wygłosił prelekcję na temat filozofii Seido Karate i jak się ona przekłada na życie codzienne.


Kyoshi Bogdan i Sensei Rafał


Kaligrafia wykonana przez Nidaime

W trakcie zgrupowania odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie Dan, w którym uczestniczyła nasza reprezentantka - Kinga Szymska. Egzamin ten trwał przez całe zgrupowanie, czyli przez trzy dni. Od godzin rannych do późnych godzin nocnych. Jedyna przerwa to przerwa na obiad. Zdający musieli wykazać się perfekcyjną znajomością technik, posługiwania się bronią Bo i Jo. Wiele kombinacji technik walk, samoobrony oraz w końcowym etapie - kumite, dało się we znaki wszystkim uczestnikom. Dodatkowym utrudnieniem był test z zawiązanymi oczami. Dzięki temu inne zmysły także odgrywały bardzo ważną rolę.
W kumite brali udział nie tylko zdający. Specjalnie na tą część przyszli ich koledzy, by asystować im w walkach.


Kinga w trakcie 5 Pinian Kata


Kumite - końcowy etap egzaminu


Uczestnicy egzaminu na stopnie Dan

Nasza zawodniczka przeszła przez egzamin z pozytywnym wynikiem. Podczas uroczystego zakończenia zgrupowania odebrała z rąk Nidaime Akira swój czarny pas i stopień 1 Dan. 
Cieszymy się niezmiernie i życzymy dalszych sukcesów!


Uroczyste wręczenie pasów


Nasza reprezentacja z Nidaime Akira oraz Kyoshi Bogdanem Czapla

Już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zgrupowań.

Osu!

 

powrót do listy aktualności