ZGRUPOWANIE MASTRO DEFENCE SYSTEM DLA KANDYDATÓW NA INSTRUKTORÓW

16 czerwca 2018 roku w Myślenicach, odbyły się warsztaty dla kandydatów na instruktorów Mastro Defence System z terenu Małopolski. W warsztatach tych, z naszego Dojo uczestniczyli: Kyoshi Rafał, Senpai Kinga oraz Nidan Ela. Zajęcia prowadził Marcin Michalik Lipka - przedstawiciel na Polskę MDS. Zgrupowanie to było jednym z wielu cykli szkoleń dla osób, które przygotowują się do kursu instruktorskiego MDS, jakie odbędzie się w lutym 2019 roku w Warszawie, pod okiem samego Freda Mastro - twórcy systemu.

Materiał obejmował podstawowe zagadnienia taktyczne: pracę na nogach, wejście w odpowiednie strefy przeciwnika, markery zagrożenia, a także akcje właściwe, czyli obezwładnianie, szybkie reakcje na atak oraz obrona w różnych wariantach. Mimo niewielu punktów, material szkoleniowy był bardzo obszerny.

Szczególnej uwagi wymagały ćwiczenia z zakresu duszeń i pracy nożem: tak obrony, jak i samej walki.

W trakcie zgrupowania odbył się miły dla naszego klubu akcent: nasz instruktor, Kyoshi Rafał, został przedstawicielem regionalnym Mastro Defence System na obszar Beskidzki. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Solidna porcja wiedzy i praktyki przekazana w sposób ciekawy i z humorem sprawiała, że czas bardzo szybko płynął. Kolejne zgrupowania już za miesiąc. Serdecznie dziękujemy Marcinowi za przybycie, naukę i cierpliwość  i do zobaczenia znowu!

A od września 2018 roku w naszym Dojo będą regularne zajęcia Mastro Defence System!

powrót do listy aktualności