Zawody w Radomiu

19 maja 2012 roku w Radomiu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Seido Karate. Organizatorem był Radomski Klub Seido Karate "Seiken", którego szefem jest Senpai Konrad Nadrowski.
Nasza ekipa w składzie: Rafał Żądło, Marcin Bargieł, Elżbieta Skawska, Anna Kudłacz, Szymon Karpęcki, Maciej Dobosz oraz instruktorzy : Sensei Rafał Czapla i Kinga Szymska 1 Dan, zjawiła się z samego rana na miejscu turnieju. Dodatkowo przyjechały z nami Elżbieta Karpęcka oraz Milena Prusik, jako kibice.

Jako pierwsze zostały rozegrane konkurencje kata. Nie wszyscy nasi zawodnicy brali w nich udział, natomiast ci, którzy walczyli tu o medale, osiągnęli bardzo dobre wyniki. Należy zaznaczyć, że kolejny już raz w konkurencji kata startowała nasza zawodniczka w kategorii Super Senior. Jest to konkurencja dla osób powyżej 32 roku życia. Elżbieta Skawska zakwalifikowała się do finału i zajęła 2 miejsce. Nasz junior Rafał Żądło zarówno w eliminacjach, jak i finale, toczył wyrównaną walkę o punkty. Wynikiem tego były dogrywki. ostatecznie Rafał zajął 2 miejsce. Anna Kudłacz oraz Marcin Bargieł zajęli odpowiednio 3 oraz 4 miejsce.

 

Nastrój w naszej drużynie był bardzo dobry. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Nadszedł czas na konkurencje kumite. Walki zawsze są widowiskowe. Każdy szuka sposobu na najlepszą taktykę, strategię, żeby osiągnąć cel, jakim jesty zwycięstwo. Przedstawiciele naszego ośrodka znakomicie sobie poradzili. 
Maciej Dobosz po raz kolejny potwierdził, że króluje w swojej kategorii. Bardzo dobra taktyka, szybkość i pomysł na walkę, doprowadziły go na sam szczyt podium. Nasi juniorzy : Rafał Żądło oraz Szymon Karpęcki, już któryś raz z kolei rozegrali ścisły finał o pierwsze miejsce między sobą. Powoli staje się to tradycją. W rezultacie Szymon zajął 1 miejsce a Rafał 2 miejsce.

 

 

Wyniki:

Rafał Żądło - II miejsce w kata i kumite
Marcin Bargieł - IV miejsce w kata
Elżbieta Skawska - II miejsce w kata
Anna Kudłacz - III miejsce w kumite
Szymon Karpęcki - I miejsce w kumite
Maciej Dobosz - I miejsce w kumite

 

 

Występ naszych zawodników był bardzo udany. Wszyscy nasi reprezentanci wrócili z medalami. Bardzo to cieszy i napawa wielkim optymizmem na przyszłość. Dumni jesteśmy szczególnie z naszycg Super Seniorów, którzy z każdego turnieju wracają z trofeami i pokazują, że karate jest nie tylko dla osób młodszych, wytrenowanycg fizycznie, ale jest też dla osób dorosłych. Każdy, poprzez systematyczny, ciężki trening, może osiągnąć znakomite rezultaty w tej pięknej sztuce, jaką jest Seido Karate.

 

 

Gratulujemy !!!
Osu!!!

powrót do listy aktualności