Zawody w Bielsku

W dniu 3 marca 2012 roku w Bielsku - Białej odbyły się Ogólnopolskie Zawody Seido Karate. Organizatorem był Uczniowski Klub Seido Karate Bielsko - Biała. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników ze wszystkich Seido Dojo w kraju.

 

Nasz ośrodek, Shiro Sagi Dojo, reprezentowała 12 osobowa drużyna w składzie: Żądło Rafał, Kania Karol, Kania Justyna, Kudłacz Anna, Karpęcki Szymon, Dobosz Maciej, Kudłacz Janusz, Grzesik Michał, Worwa Katarzyna, Skawska Elżbieta, Kania Renata oraz Szymska Kinga. Tym razem, poza juniorami i seniorami, w skład naszej reprezentacji weszli super seniorzy, czyli osoby powyżej 32 roku życia.

 


Reprezentacja Shiro Sagi Dojo

Zawody rozpoczęły się od konkurencji kata. Zarówno juniorzy jak i seniorzy spisali się znakomicie. Poziom wyszkolenia technicznego rywali był bardzo wysoki ale nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze i zdobyli medalowe miejsca.Karol Kania, dzięki bardzo dobrej dynamice oraz technice uzyskał najwyższe noty w swojej kategorii i zdobył I miejsce. Szymon Karpęcki uzyskał noty o dziesiętne części gorsze od swoich kolegów i uplasował się na III miejscu. Nasza najmłodsza juniorka, Justyna Kania zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja super seniorów. Nasze zawodniczki: Renata Kania i Worwa Katarzyna zawojowały sędziów i zdobyły odpowiednio III miejsce oraz I miejsce.Jest to ich wielki sukces, gdyż start w tych zawodach był ich debiutem. nasze zawodniczki pokazały również, że nie jest ważne, w jakim wieku zaczyna się ćwiczyć karate. Jeżeli wkłada się w to całego siebie, można osiągnąć znakomite rezultaty.


Sędziowie prezentują noty za wykonanie kata

Cały czas starsi zawodnicy podpowiadali swoim młodszym kolegom, na co zwracać uwagę podczas konkurencji. Przed  kumite Sensei Rafał udzielał ostatnich wskazówek.

 

Kumite ( walki ) zawsze wzbudzają wielki aplauz publiczności. W tych konkurencjach startowali nasi juniorzy młodsi, czyli zawodnicy do 15 roku życia, oraz juniorzy starsi, czyli zawodnicy między 15 a 18 rokiem życia. Młodzi karatecy mieli nie lada wyzwanie, gdyż w każdej kategorii było dużo uczestników. 
Karol Kania rewelacyjnie prowadził wszystkie swoje walki. Wykorzystywał szybkość i dzięki bardzo dobremu refleksowi, wyprzedzał ataki swoich przeciwników. Dzięki temu pewnie zmierzał do celu i zajął I miejsce.

Rafał Żądło oraz Karpęcki Szymon startowali w tej samej kategorii. Oboje w każdej walce mieli pełny przegląd sytuacji i dotarli do ścisłego finału. Walka o złoto rozegrała się właśnie pomiędzy nimi - kolegami z jednego klubu. W efekcie Szymon zajął I miejsce a Rafał II miejsce. Z kolei Grzesik Michał, nasz debiutant, popełnił kilka błędów w pojedynkach ale na tyle niegroźnych, że ostatecznie dotarł do strefy medalowej. Niestety, po pasjonującej walce o III miejsce, uległ swojemu przeciwnikowi i zajął IV miejsce.
Bardzo dobrze wypadła także Justyna Kania, która dopiero w walce finałowej przegrała na punkty, przy niejednogłośnej decyzji sędziów i zajęła II miejsce.

 

Najbardziej widowiskowe były walki juniorów starszych oraz seniorów. nasz reprezentant Maciej Dobosz po wielu ciekawych walkach, zajął ostatecznie III miejsce.

 

Przez całe zawody, naszym najmłodszym adeptom pomagała i sekundowała Kinga Szymska 1 Dan.

 

Na koniec zawodów została rozegrana konkurencja Kata stopni mistrzowskich. W niej wystartowała Kinga Szymska 1 Dan. Mistrzowskie wykonania zrobiły bardzo duże wrażenie na publiczności, która każdego uczestnika nagradzała gromkimi brawami. Noty sędziowskie były bardzo zbliżone do siebie. Nasza reprezentantka zajęła V miejsce.

Wyniki:
Karol Kania - I miejsce w Kata i Kumite
Szymon Karpęcki - III miejsce w Kata i I miejsce w Kumite
Justyna Kania - II miejsce w Kata i II miejsce w Kumite
Katarzyna Worwa - I miejsce w Kata
Renata Kania - III miejsce w Kata
Maciej Dobosz - III miejsce w Kumite
Grzesik Michał - IV miejsce w Kumite
Rafał Żądło - II miejsce w Kumite
Kinga Szymska - V miejsce w Kata

 

 

Udział naszych zawodników należy uznać za sukces. Na 12 uczestników, 9 zdobyło puchary oraz medale. Na szczególne gratulacje zasługują nasi super seniorzy. Był to ich debiutancki występ w tego typu imprezie sportowej i od razu ze znakomitym wynikiem. Pokazali oni także, że Karate nie jest tylko dla młodzieży ale jest dla osób dorosłych. Dla osób, którzy mają obowiązki rodzinne i służbowe. A jednak można osiągnąć bardzo dobre efekty. Karate to sposób na zostawienie za sobą trosk życia codziennego. To sposób na nawiązanie ciekawych znajomości i przyjaźni. Poprzez treningi kształtujemy nie tylko tężyznę fizyczną ale przede wszystkim charakter. Coraz więcej osób dorosłych to dostrzega i zasila nasze szeregi, by potem sprawdzić się na matach turniejów.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Osu!

powrót do listy aktualności