Senbazuru - 1000 żurawi dla Japonii

13 maja 2011 roku w naszym ośrodku Shiro Sagi Dojo odbył się dzień poświęcony solidarności z Japonią z powodu katastrof, jakie nawiedziły ten kraj. Senbazuru - 1000 żurawi dla Japonii. Żuraw to najbardziej popularna, a jednocześnie zawierająca bardzo głębokie przesłanie, figura w sztuce składania papieru origami. Ten piękny ptak, który jak twierdzi przysłowie, żyje nawet tysiąc lat, od wieków był dla Japończyków symbolem zdrowia i długowieczności. Dlatego często ozdabia się nim upominki, by przekazać obdarowanemu szczere życzenia długiego i szczęśliwego życia.

Gdy układamy żurawia dla chorej osoby, łączymy się duchowo z jej bólem i każdym zagięciem papieru pragniemy ulżyć jej cierpieniu. Kompozycja złożona z tysiąca żurawi jest wyrazem naszych zwielokrotnionych życzeń, by obdarowany jak najszybciej odzyskał zdrowie. Gdy układamy ją razem z przyjaciółmi, łączymy się w modlitwie o ukojenie bólu i uzdrowienie cierpiącego. Nasza troska zamienia barwne figurki żurawi z papierowej ozdoby w cieszący oczy i duszę wyraz wsparcia i miłości. Kompozycja tysiąca żurawi ułożona tuż przed śmiercią przez Sadako Sasaki, dziewczynkę chorą na chorobę popromienną po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroshimę, stała się symbolem pokoju.

W Seido Karate trening sztuki walki to nie wszystko. Kładziemy duży nacisk na kształtowanie charakteru młodych adeptów poprzez filozofię Seido, którą naucza Kaicho Nakamura. Poprzez medytację uczymy, jak wyzbywać się negatywnych emocji i zwracać uwagę na ludzi.

Dzięki takim dniom jak Senbazuru, uczymy młodzież wrażliwości na cierpienia innych osób, nawet jeżeli ich nie znamy. Poprzez Seido Karate stajemy się lepszymi ludźmi tak fizycznie jak i duchowo. Cieszymy się, że coraz więcej osób to dostrzega.

powrót do listy aktualności