Obóz sportowy w Izraelu

W październiku 2014 roku, na specjalne zaproszenie Shuseki Shihan Eli Bitran oraz Sensei Hagai Bitran, nasz instruktor, Sensei Rafał przebywał na 2-tygodniowym szkoleniu w Izraelu.

Pierwszy tydzień, to zajęcia w Dojo, gdzie odbywały się treningi z samoobrony, techniki z użyciem noża, seminaria z Aikido, interpretacje kata czyli Bunkai, oraz wiele innych, w tym szkolenia poswięcone kumite.

W kolejnym tygodniu dołączyła do nas Senpai Ela i wszyscy przenieśli się nad Morze Śródziemne, gdzie rozpoczął się właściwy obóz sportowy. W obozie brali udział karatecy z Izraela, Polski oraz Wielkiej Brytanii. Zajęcia prowadzili Shuseki Shihan Eli oraz Jun Shihan Roger z Wielkiej Brytanii.

Program treningów był obszerny. Na początku Sensei Rafał wręczył naszemu gospodarzowi upominek w podziękowaniu za zaproszenie i dotychczasową współpracę. Treningi kihon, yakusoku, to była dopiero rozgrzewka.

Pod okiem Jun Shihan Rogera wszyscy szkolili się z różnych kombinacji kumite.

Shuseki Shihan Eli prezentował różne strategie walk bronią Bo i Jo. Największą jednak frajdę dla wszystkich stanowiły treningi z samoobrony.

Treningi Kardio i Aeroboksing, które prowadziła Senpai Lior, to bardzo dobra metoda do poprawy ogólnej wydolności krążeniowo-oddechowej. Stanowi ciekawe urozmaicenie w pracy nad kondycją zawodników. Dokładając do tego tarcze oraz worki, otrzymujemy szeroki program zajęć ogólnokondycyjnych.

Podczas obozu odbywały się również medytacje a także treningi na plaży. Treningi te odbywały sie bez względu na pogodę. Treningi nocne w towarzystwie szumu fal, to również zupełnie nowe doświadczenie dla młodych adeptów Seido Karate. Walki, samoobrona na piasku i w wodzie, to zupełnie inny rodzaj treningu, niż w Dojo.

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Intensywna praca, wiele nowego materiału. Był to czas, gdzie powstały nowe przyjaźnie, które zaowocują ścisłą współpracą w przytszłości. Serdecznie dziękujemy Shuseki Shihan Eli oraz Sensei Hagai za zaproszenie i goszczenie nas podczas obozu. Specjane podziękowania kierujemy również do Senpai Moran oraz Korin, za świetną zabawę i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia ponownie!

Osu!

powrót do listy aktualności