Nidaime Akira Nakamura w Polsce

Nidaime Akira Nakamura - V-ce prezydent Światowej Organizacji Seido Karate po raz czwarty odwiedził nasz kraj. Poprowadził zgrupowanie szkoleniowe dla Seidoka, które odbyło się w Wadowicach w dniach od 16 maja do 18 maja 2014 roku.

Tematyka zgrupowania była bardzo różnorodna. Głównym jednak tematem były egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Tym razem w promocji wzięło udział prawie 30 karateków z całej polski, w tym nasza przedstawicielka - Szymska Kinga.

Poza egzaminami odbywały sie treningi szkoleniowe dla wszystkich uczestników zgrupowania. Elementy techniczne i  kondycyjne. Treningi w grupach to bardzo dobra okazja do poznawania nowych kolegów z innych Dojo.

Nieodzownym elementem szkolenia w Seido są medytacje. 

Testy egzaminacyjne nie są łatwe. Nidaime jest bardzo wymagający i wychwytuje najmniejsze błędy. Dodatkowym utrudnieniem jest zasłonięcie oczu. W kata jest to dodatkowe wyzwanie gdyż bardzo łatwo jest stracić orientację.

Na koniec pierwszego dnia odbył się uroczysty bankiet. Wszyscy świetnie się bawili. Nidaime rozmawiał ze wszystkimi i każdego chciał poznać. 

Ostatni dzień testów to kombinacje walk, kihon kumite, kombinacje z Bo i Jo oraz kumite.

Na koniec odbyły się dwa specjalne otwarte treningi. jeden dla dorosłych a drugi dla dzieci. Widownia na hali sportowej zapełniła się po brzegi. W każdym z treningów wzięło udział ponad 100 uczestników.

Trening dla dzieci to techniki ale również gry i zabawy. Było to wielkie przeżycie dla naszych najmłodszych adeptów. Nasi przedstawiciele z Myślenic i Raciechowic znakomicie sobie poradzili z wyzwaniami, jakie stawiał przed wszystkimi Nidaime Akira.

W końcu nadszedl czas, na który wszyscy czekali. oficjalna gala z uroczystą promocją zdających na stopnie mistrzowskie. Zdający zdjęli białe pasy ( symbol powrotu do początku ) i po kolei podchodzili do Nidaime, ktory wręczał im czarne pasy. Chwila uroczysta i pelna wzruszeń. Nasza Kinga pozytywnie przeszła przez prompocję i uzyskała stopień 2 Dan! 

Na zakończenie zgrupowania Nidaime otrzymał pamiątkową tablicę z podziękowaniami za pomoc przez te wszystkie lata. Nidaime przyznał, że Polska zajmuje w jego sercu szczególne miejsce i zawsze bardzo chętnie do nas przyjeżdża.  Mamy nadzieję, że znowu szybko się zobaczymy!
Dziękujemy Nidaime Akirze za spędzony z nami czas.

Dziękuję wszystkim naszym członkom, ktorzy brali udział w zgrupowaniu i treningach za spędzony wspólnie czas i wysiłek. Serdecznie gratuluję Kindze promocji na Nidan i życzę dalszych sukcesów na drodze Seido Karate!

Osu!


Nasza grupa na zgrupowaniu z Nidaime


Nidaime Akira Nakamura, Sensei Rafał oraz Nidan Kinga

powrót do listy aktualności