20-LECIE NASZEGO OŚRODKA

W dniach 10 i 11 stycznia 2015 roku do naszego miasta zjechali Seido Karatecy z całego kraju. Okazją było zgrupowanie szkoleniowe zorganizowane przez szefa naszego ośrodka Sensei Rafała Czaplę. Natomiast powód organizacji zgrupowania był wyjątkowy: było to 20 lat istnienia Myślenickiego Ośrodka Seido Karate "Shiro Sagi Dojo". Dwadzieścia lat to ogromny szmat czasu, w którym wiele się działo i wiele ludzi trenowało w naszym Dojo. Wielu zaczynało jako juniorzy młodsi a teraz, jako osoby dorosłe, prowadzą swoje ośrodki.

Uczestnicy byli podzieleni na grupy, by łatwiej i sprawniej realizować program zgrupowania. Bloki tematyczne obejmowały treningi techniczne, kombinacje różnych wariantów samoobrony, samoobrona kombat, walki w parterze oraz kombinacje walk bronią Bo i Jo, treningi Kata oraz Kumite. 

Na sali z tatami Jun Shihan Bogdan prowadził zajęcia z samoobrony kombat. Były to techniki z wykorzystaniem dźwigni, duszeń oraz rzutów.

Treningi techniczne stanowiły przerywniki między blokami tematycznymi. Technika to podstawa. Nigdy nie może zabraknąć miejsca na tego typu szkolenie.

Osobną grupę stanowiły osoby posiadające stopnie mistrzowskie. Doskonalili kombinacje walk z Bo i Jo, Bo kumite, kata z bronią oraz yakusoku kumite.

Sensei Rafał prowadził bloki treningowe z zakresu kombinacji technik walk oraz walki w parterze z wykorzystaniem dźwigni i duszęń. Było cięzko ale i wesoło.

Pod koniec pierwszego dnia odbyła sie miła niespodzianka. Uczniowie Myślenickiego Ośrodka przygotowali okolicznościowy plakat ze zdjęć z 20 lat pracy naszego Sensei. Również Jun Shihan Bogdan Czapla - przedstawiciel na Polskę Seido Karate, ufundował okolicznościową tablicę z gratulacjami. Wielką niespodzianką był również list gratulacyjny od Kaicho Tadashi Nakamury - prezesa i założyciela Seido Karate oraz Nidaime Akiry Nakamury - Vce prezesa, z okazji tak wspaniałego jubileuszu. List ten w tajemnicy zorganizowali uczniowie Sensei Rafała. Była to wielka niespodzianka dla niego, która również pokazuje, jaka atmosfera panuje w naszym ośrodku.

Sensei Rafał również przygotował specjalne tablice z podziękowaniami dla swoich asystentów: Nidan Kingi, Senpai Eli oraz Senpai Marcina. Jak powiedział, są to filary naszego Dojo. Filary, gdyż bez ich pomocy, współpracy i przyjaźni, osiągnięcie takich wyników nie byłoby możliwe. 

Wieczorem, w restauracji"Siedem Smaków", odbył się bankiet dla uczestników zgrupowania. Był tort, były toasty, muzyka i tańce oraz swietna zabawa do późna.

Drugi dzień zgrupowania upłynął pod znakiem treningów kumite oraz egzaminów na stopnie Kyu. Młodsi uczestnicy doskonalili sie w materiale poznanym dnia wcześniejszego.

W wyniku zdanego egzaminu, nasza asystentka, Senpai Ela Skawska, otrzymała stopień 1 Kyu. Gratulujemy!!!

20 lat to wielki kawał historii. Historii pełnej wzruszeń, radości, ciężkiej pracy, podnoszenia się po upadkach w ciężkich chwilach. Niezmiernie cieszymy się, że tak wielu Seidoka brało udzial w naszym zgrupowaniu i świetowało z nami nasz jubileusz. Dziękujemy za życzenia i wspólne treningi. Dziękujemy naszym instruktorom: Sensei Rafałowi, Nidan Kindze, Senpai Eli i Marcinowi za te wszystkie lata treningów, ciepła, cierpliwości, a przede wszystkim przyjaźni. O sile Dojo nie stanowią jego instruktorzy a ludzie, którzy w nim ćwiczą i to ćwiczą z wielką przyjemnością, bo czują się tu jak w domu. Mamy głęboką nadzieję, że kolejne 20 lat przyniesie nam równie wiele radości i sukcesów na naszej drodze. Drodze Seido Karate.

Osu!

powrót do listy aktualności