Historia

Myślenicki Klub Seido Karate powstał w 1995. Na początku swego istnienia działał w ramach Polskiej Federacji Seitedo Karate. Pierwszą grupą naszego ośrodka była grupa młodzieżowa, która bardzo szybko przekształciła się w grupę sportowo - wyczynową. Zawodnicy tej grupy przez wiele lat odnosili sukcesy na arenach Mistrzostw Polski, turniejów międzynarodowych jak i okręgowych organizowanych przez Seitedo Karate.

 

Członkowie naszego klubu wielokrotnie kwalifikowali się do narodowej reprezentacji na międzynarodowe otwarte zawody karate.

 

Stoją drugi od prawej: Chmiel Grzegorz i Woźniak Sławomir
Niemcy 2005

 

Poza regularnymi treningami świetnym uzupełnieniem szkolenia były zgrupowania ogólnopolskie. Tam nasi zawodnicy zdobywali nowe doświadczenia.

 

 

Dwa lata później, w 1998 roku, powstała grupa dziecięca. Grupa ta nastawiona przede wszystkim na trening ogólnokondycyjny i ogólnorozwojowy z elementami karate stanowiła świetny program przygotowawczy dla młodych adeptów wstępujących dopiero na swoją drogę karate.

 

 

Poza turniejami i zgrupowaniami naszą doroczną tradycją są obozy sportowe nad Morzem Bałtyckim. Jest to zawsze czas treningów, medytacji ale także gier i zabaw. Często są to obozy międzynarodowe.

Konkurs tańca - Świat Dzikiego Zachodu
Mielno 2004

 

W 2006 roku nasz ośrodek w ślad za całą organizacją, wstąpił w szeregi World Seido Karate Organization, systemu którego założycielem jest Kaicho Tadashi Nakamura. W tym też roku klub przyjął nazwę Shiro Sagi Dojo.

W ramach World Seido Karate Organization członkowie naszego klubu biorą udział w szkoleniach prowadzonych przez najlepszych mistrzów delegowanych z Centralnego Honbu.

Zgrupowanie z Jun Shihan Roger Thyer-Jones 6 Dan

Zgrupowanie z Nidaime Akira Nakamura
V-ce Prezydent WSKO
  

 

Nasi członkowie mają okazję sprawdzać się na turniejach krajowych jak i zagranicznych, organizowanych przez Seido Karate.

 

Turniej juniorów
Kalwaria 2008


Mistrzostwa Polski Seido Karate 2007  

 

Przez te wszystkie lata nasz klub dokłada wszelkich starań by stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju naszych adeptów. Sukcesy sportowe są oczywiście ważne ale najważniejsze, że wychowaliśmy wielu wartościowych ludzi, którzy zasady postępowania karate potrafią przełożyć także na życie codzienne. Wielu z tych ludzi jest z nami do dziś.

Osu!