Zaawansowana

Grupa młodzieżowa (od 15 do 18 lat) i dorosłych to grupa, w której realizowany jest program wyczynowy. Treningi z zakresu kihon, walki sportowej, kata, samoobrony i różnych kombinacji technicznych to domena tej grupy.


Treningi techniczne

Ćwiczenia na tarczach, workach treningowych oraz makiwarach to znakomita droga do poprawy dynamiki i siły zadawanych technik oraz uzupełnienie treningu siłowego. To nauka utrzymywania odpowiedniego dystansu do zadawania technik i wykorzystania ich jak najefektywniej.

Różnego rodzaju zaawansowane kombinacje technik walki oraz strategii walki przygotowują zawodników młodszych i starszych do walk sportowych Ippon Kumite oraz do sparingów w luźnej walce. Bardzo pomocne są tu rozwiązania zawarte w Yakusoku kumite, Kihon kumite.  Częste sparingi to najlepsza droga do wypracowania sobie odpowiednich nawyków i reakcji przydatnych w każdego rodzaju walkach.

W grupach tych prowadzone są także zajęcia z samoobrony . Samoobrona Seido jest bardzo prosta a przez to niezwykle skuteczna. Prosta to nie znaczy łatwa w nauczeniu się. Jednak systematyczny trening pozwala wszystkim studentom w stosunkowo krótkim czasie opanować sposoby walki obronnej. Treningi prowadzone są w atrakcyjnej formie i zawierają wiele elementów ogólnorozwojowych . W treningach takich zwykle uczestniczą osoby , narażone na niebezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu, zmuszone często poruszać się w późnych godzinach wieczornych , ale również dla relaksu, poprawy samopoczucia, odwagi i pewności siebie. Rzuty, podcięcia, duszenia oraz dźwignie, w połączeniu z kombinacjami walki, tworzą bardzo różnorodny sposób obrony.