Dziecięca

W grupie tej ćwiczą dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 14 lat. Główny nacisk w treningu naszych młodych adeptów kładzie się na zajęcia ogólnorozwojowe oraz ogólno kondycyjne. Poprzez ćwiczenia wzmacniamy mięśnie i ich elastyczność. Jest to niezmiernie ważne w późniejszych ćwiczeniach średniozaawansowanych. W to wszystko wplatany jest KIHON, czyli nauka podstawowych technik Seido Karate.

 

 

Ćwiczenia na materacach to zawsze frajda i świetna zabawa. Dla instruktorów też!

Na naszych treningach zawsze panuje świetna atmosfera. Zawiązują się przyjaźnie. Trenowanie to przyjemność zarówno dla młodszych, jak i dla starszych.

 

Poza ćwiczeniami nastawionymi na dynamikę i koordynację w grupie dziecięcej realizowany jest program wprowadzający podstawowe techniki ręczne jak i nożne ćwiczone w parach. Stopniowo dzieci uczą się różnych kombinacji technik oraz walki w systemie Ippon Kumite (walki na punkty) z bardzo minimalną siłą uderzeń i kopnięć. Poprzez taką zabawową walkę dzieci uczą się rywalizacji sportowej, podejmują nowe wyzwania oraz podnoszą swoją pewność siebie.

 Ćwiczenia przeplatane są również różnymi grami i zabawami, co uczy naszych najmłodszych działania w grupie, zdrowej rywalizacji oraz pomagania sobie nawzajem. 

 

Grupa dziecięca zaawansowana jest nastawiona na trening w parach, trening walki sportowej dla dzieci w systemie Ippon kumite ( walki na punkty ) oraz podstawowych elementów samoobrony. Poza elementami ogólnokondycyjnymi, trening uzupełniany jest elementami technicznymi oraz formami Kata.

 

W trakcie treningów zwracamy uwagę na dyscyplinę ale też i dobrą, przyjacielską atmosferę. Uczymy szacunku nie tylko dla współćwiczących ale również dla osób spotykanych w życiu codziennym. Karate to nie tylko walka ale jest to również filozofia, która w Seido jest żywa i przekazywana naszym najmłodszym. Uczymy, że wszystkie zasady dotyczące honoru, dobrego zachowania, szacunku obowiązują nie tylko w Dojo ale też poza nim. Dzięki temu nawiązują się przyjaźnie, które przetrwają każdą trudność. Uczymy jak stać się dobrym karateką ale przede wszystkim, jak poprzez treningi, walkę z własnymi słabościami, być dobrym człowiekiem.